شهردار سبزوار ، شهردار برتر استان در حوزه زيبا سازي و فضا سازي شهري شد


استاندار خراسان رضوی گفت: این استان هفته آینده با سفر رئیس جمهوری به مشهد میزبان حجت الاسلام والمسلمین دکترحسن روحانی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، علیرضا رشیدیان در گردهمایی شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خراسان رضوی در مشهد افزود: هفته آینده میزبان رئیس جمهوری و هیات همراه هستیم و امیدواریم این سفر منشا خیر و برکت باشد و دستگاههای اجرایی بتوانند از این فرصت استفاده کنند.
وی در ادامه همچنین شوراهای شهر و روستا را دارای ظرفیت بالا در حل معضلات اجتماعی توصیف و بیان کرد: می توان با همکاری نزدیک شوراها و دستگاههای متولی شاهد کاهش معضلات اجتماعی و افزایش هنجارهای اجتماعی بود.
استاندار خراسان رضوی شوراهای شهر و روستا را بزرگترین شبکه منتخب مردمی در ایران توصیف و بیان کرد: در کشور حدود ۱۶۰ هزار نفر عضو نظام شورایی هستند که در کنار دستگاههای اجرایی نقش موثری در رفع معضلات شهرها و روستاها دارند.
وی ادامه داد: از دوران فعالیت دولت یازدهم زمان مناسبی برای شکوفاتر شدن شوراها و تقویت تعامل و همکاری شوراها با دستگاههای اجرایی فراهم شده است لذا امیدوارم در پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا نیز با همدلی، همراهی و همکاری بین دستگاههای مختلف اجرایی گامهای موثری در جهت رفع معضلات شهر و استان برداشته شود.
رشیدیان گفت: شناسایی مشکلات جامعه، درک درست معضلات، اولویت بندی، پرهیز از نگاه جناحی، قومی و سلیقه ای نسبت به مسائل موجود در سطح شهر و روستا و نپرداختن به مسائل خارج از وظیفه از مهمترین الزامات شوراهای شهر و روستا است. شوراها با توجه به موضوعات مسئولیتی باید با بکارگیری و استفاده از ظرفیت آحاد مردم، جوانان و نخبگان بر مشکلات حوزه کاری خود فائق آیند.
وی در ادامه همچنین یکی از مهمترین بحرانهای گریبانگیر خراسان رضوی را کم آبی ذکر و بیان کرد: قناتهای استان هنوز این ظرفیت را دارند که مشکل آب را تا حدودی حل کنند اما برای سازگاری با مساله کم آبی باید همکاری بیشتری داشته باشیم.
استاندار خراسان رضوی افزود: جمع آوری پسابها و تصفیه فاضلاب، جداسازی آب شرب از آب مورد نیاز آبیاری فضای سبز، بهره وری و مدیریت مصرف از جمله مواردی است که باید بیش از پیش مورد توجه باشند.
وی در ادامه به شعار سال ‘حمایت از تولیدات داخلی’ نیز اشاره و بیان کرد: شهرداریها و دهیاریها می توانند در تحقق این امر نقش مهمی ایفا کنند البته در این میان توجه به ارتقا کیفیت تولیدات داخلی نیز از اهمیت بسیار برخوردار است./ایرنا
گفتنی است در این مراسم که رئیس شورای شهر، جمعی از اعضای شورای شهر حضور داشتند، از شهردار سبزوار به عنوان شهردار برتر در حوزه های برنامه های فرهنگی، زیبا سازی و فضاهای شهری توسط استاندار تقدیر شد.
لازم به توضیح است پیش ازین شهردار سبزوار موفق به کسب رتبه های برتر در جشن نوروزگاه و سلامت محور در سال جاری شده بود.
منبع : سايت شهرداري سبزوار

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 60

نظرات این مطلب :

مدیرعامل

سرپرست سازمان قاسم دارینی

آب و هوای سبزوار

نظر سنجی

آمار
آمار بازدید:
کل بازدید کننده ها: 72110
کل بازدید ها:216146
بازدید امروز: 107
بازدید دیروز: 190
افراد آنلاین: 2

رهنمود رهبری

رهنمود رهبری

آخرین تصاویر


آخرین تصاویر

پیوندها